لطفا منتظر بمانید .....

راهنمای متنی گم گشته

جهت ثبت آگهی در وب سایت گم گشته ابتدا بر روی گزینه ثبت آگهی در بالای صفحه سمت چپ کلیک می کنیم.
h1
1- سپس با توجه به نوع آگهی خود یکی از گزینه های (گم شده یا پیدا شده) را انتخاب کنید.
h1
2- سپس در مرحله بعد انتخاب دسته بندی را انتخاب کنید. در زمان انتخاب دسته بندی مانند تصویر زیر از شما میخواهد که ویژگی های مورد گم شده و یا پیدا شده خود را هم انتخاب کنید که با انتخخاب صحیح این ویژگی ها سیستم ما سریعتر و دقیقتر به هدفتان نزدیک می کند. نکته : در صورت انتخاب گزینه الزامی در هر ویژگی کاربر مقابل باید حتما این گزینه را صحیح انتخاب کند تا بتواند به شما پیام دهد و با شما در ارتباط باشد. ضمنا این گزینه برای آگهی های پیدا شده قابل انتخاب هست.
h1
3- مورد بعد انتخاب یک عنوان مرتبط با مورد گم شده و یا پیدا شده شما می باشد. دقت کنید در آگهی های پیدا شده مشخصات دقیق و نشانه ها را در عنوان آگهی ننویسید.
h1
4- مرحله بعدی انتخاب محدوده و شهر هست که شما میتوانید هم به صورت انتخاب بر روی نقشه و هم بدون انتخاب نقشه موقعیت آگهی خود را انتخاب کنید. ولی پیشنهاد می این هست که با انتخاب نقشه امکان دیده شدن شما بیشتر هست ضمن اینکه در جستجو بر اساس نقشه هم آگهی شما نمایش داده می شود. 5- گزینه بعدی انتخاب شهر های دیگر هست که اگر شما در طول مسیر یک مسافرت دقیق به یاد ندارید که در کدام شهر مورد خورد را گم کرده باشید با انتخاب شهر های دیگر آگهی خود را در آن شهر ها هم نمایش دهید. حداکثر انتخاب 10 شهر
h1
6- مرحله بعد انتخاب تصویر هست، اگر تصویر مورد گم شده را در دسترس دارید حتما تصاویر را وارد کنید زیرا باعث می شود خیلی سریعتر و دقیقتر به گم شده خود برسید. انتخاب تصویر به دو صورت هست که در تصویر زیر مشاهده می کنید.
h1
7- مورد بعد توضیحات کامل در مورد آگهی هست. دقت کنید در آگهی های پیدا شده مشخصات دقیق و نشانه ها را در متن توضیحات آگهی ننویسید و همچنین درج شماره تماس و محتوا نامناسب تخلف می باشد. 8- در آگهی های گم شده گزینه ی وجود دارد به نام مژدگانی که در صورتی که تمایل به پرداخت مژدگانی برای یاینده هستید مبلغ مورد نظر را وارد کنید. 9- مرحله آخر تایید و قبول قوانین وب سایت هست که باید تیک آن را بزنید و سپس بر روی گزینه ثبت آگهی کلیک کنی.
h1
آگهی شما در صف بررسی قرار می گیرد و در صورتی که مشکلی نداشته باشد منتشر می شود و در غیر اینصورت آگهی رد می شود و از طریق پیامک و وب سایت به شما اطلاع رسانی می شود جهت ویرایش و رفع آگهی و ارسال مجدد جهت تایید.

در قسمت بالا و سمت چپ وب سایت دکمه ای وجود داره با عنوان همه شهرها؛ در حالت پیشفرض این گزینه فعال است یعنی شما در صفحه اول آگهی های همه شهرها را می بینید. با کلیک بر روی این دکمه صفحه ای باز میشه که ما لیست همه استانهای کشور ایران را می بینیم؛ زمانی که یکی از استان‌ها را انتخاب کنیم به صفحه میریم که همه شهرهای استان انتخاب شده بهمون نمایش داده میشه و البته گزینه اول در این صفحه جستجو در همه شهرهای انتخاب شده توست شماست؛ مثلا اگر شما استان فارس رو انتخاب کنید گزینه اول در بالا همه شهرهای استان فارس خواهد بود که با انتخاب این گزینه جستجو در همه شهرهای این استان انجام می شود؛ شما می توانید عملیات جستجو را محدود به یکی از شهرهای استان انتخاب شده کنید مثلا در استان فارس شهر شیراز را انتخاب کنید.


h1

مطابق شکل زیر در بالای صفحه اصلی یک ورودی وجود دارد که می توانیم عنوان مورد نظر خود را در آگهی های موجود جستجو کنیم؛ به عنوان مثال اگر شما کلمه "کارت ملی" را جستجو کنید تمام آگهی هایی که در عنوان آنها این کلمه موجود باشد به شما نمایش داده می شود. در این مورد سوالی که شاید برای شما کاربر عزیز پیش آید این است که آیا اگر عنوان یک آگهی "کارت ملی علی" یا مثلا "گم شدن کارت ملی" باشد این نوع آگهی ها هم در لیست جستجو شده به ما نمایش داده می شود و یا خیر فقط آگهی هایی نمایش داده می شود که عنوان آنها فقط و فقط کلمه "کارت ملی" باشد؟ و پاسخ این است که همه آگهی هایی به شما نمایش داده می شود که کلمه "کارت ملی" در محتوای عنوان آنها موجود باشد. یعنی به طور کل یکی از کلمات موجود در عنوان "کارت ملی" باشد.
h1

مطابق تصویر زیر در زیر ورودی جستجو بر اساس عنوان دو گزینه وجود دارد با عنوان گم شده ها و پیدا شده ها که با انتخاب هر کدام فقط آگهی هایی در لیست نمایش داده می شود که نوع آنها در زمان ثبت توسط کاربر گزینه انتخابی شما باشد. مثلا اگر شما گزینه پیدا شده ها را انتخاب کنید فقط آگهی هایی به شما نمایش داده می شود که کاربر ثبت کننده آگهی نوع پیدا شده را برای آگهی خود مشخص کرده باشد؛ که آگهی های با این نوع با نوار سبز رنگ مشخص شده اند.
h1

در منوی سمت راست صفحه اصلی لیست دسته بندی ها را مشاهده می کنید. با انتخاب هر کدام از گزینه ها در لیست موجود زیرمجموعه های دسته انتخاب شده نمایش داده می شود که با انتخاب هر کدام آگهی هایی به شما نمایش داده می شود که کاربر ثبت کننده آگهی آن دسته و زیر مجموعه ای که شما انتخاب کردید را برای آگهی خود ثبت کرده باشد.


h1

مطابق شکل زیر دکمه ای در صفحه اصلی وجود دارد تحت عنوان جستجو بر اساس نقشه با انتخاب این گزینه نقشه به شما نمایش داده می شود. زمان ورود به سایت در قسمت بالا پیامی به شما نمایش داده شد که اگر گزینه allow را در آن پیام انتخاب کرده باشید و همینطور مرورگری که از آن استفاده می‌کنید از قابلیت پیدا کردن لوکیشن برخوردار باشد قسمتی از نقشه به شما نمایش داده می‌شود که شما در آن محدوده قرار دارید اگر نقطه ای غیر از محدوده ای که در آن وجود دارید مدنظر شماست می توانید در ورودی بالای نقشه تحت عنوان جستجو در نقشه نام شهر استان محله یا خیابان محله مورد نظر را جستجو و سپس از لیست موجود انتخاب کنید بعد از این کار با انتخاب هر نقطه از نقشه آدرس آن نقطه در بالای نقشه به شما نمایش داده می شود و یک سوال تحت عنوان اینکه جستجو در محل انتخاب شده شما انجام شود نمایش داده می‌شود که با انتخاب گزینه بله جستجو در آگهی هایی انجام می شود که اولا کاربر ثبت کننده آگهی لوکیشن یا محدوده جغرافیایی گم شده یا پیدا شده خود را ثبت کرده باشد و دوما لوکیشن انتخاب شده کاربر در شعاع ۱۰ کیلومتری نقطه انتخاب شده توسط شما باشد.
h1

کاربر گرامی شما علاوه بر جستجوهایی که در لیست بالا موجود است می توانید جستجو را به صورت ترکیبی نیز انجام دهید به عنوان مثال اگر شما یک شهر را برای جستجو در آن انتخاب کرده باشید زمانی که نوع آگهی را انتخاب میکنید همچنان شهر انتخاب شده موجود است یعنی جستجو هم در شهر انتخاب شده و هم در نوع آگهی که شما انتخاب کردید انجام می شود در ادامه این جستجو میتوانید حتی جستجو بر اساس دسته بندی و جستجو بر اساس عنوان آگهی را نیز به فیلتری که انجام داده اید بیفزایید. نکته مهمی که وجود دارد این است که هیچگاه شما نمی توانید یک شهر را انتخاب کرده و جستجو بر اساس نقشه را نیز به آن بیفزایید چون زمانی که شما یک منطقه یا یک محله را انتخاب می کنید در واقع شهر آن مشخص است و نیاز به انتخاب شهر نیست در واقع زمانی که یک شهر را به عنوان جستجو انتخاب کرده باشید اگر از نقشه هم اقدام به جستجو کنید دیگر جستجو بر اساس شهر انجام نمیشود. جستجوی ترکیبی را می توانید به شکل های زیر انجام دهید: ۱- شهر + دسته بندی ۲- شهر + جستجو بر اساس عنوان ۳- شهر + جستجو بر اساس نوع آگهی ۴- شهر + دسته بندی + جستجو بر اساس عنوان ۵- شهر + دسته بندی + جستجو بر اساس نوع آگهی ۶- شهر + جستجو بر اساس عنوان + جستجو بر اساس نوع آگهی ۷- دسته بندی + جستجو بر اساس عنوان ۸- دسته بندی + جستجو بر اساس عنوان آگهی ۹- دسته بندی + جستجو بر اساس عنوان آگهی + جستجو بر اساس نوع آگهی ۱۰- جستجو بر اساس نوع آگهی + جستجو بر اساس عنوان در مورد جستجو براساس نقشه تمام موارد بالا امکان پذیر است و نقشه به جای شهر قرار می گیرد.


h1

یکی از امکانات وب سایت گم گشته نمایش آگهی های مشابه با آگهی ثبت شده شما که نزدیک به مشخصات و ویژگی هایی که شما ثبت کردید هست. مانند تصویر زیر با ورود به مسیر: پروفایل/ آگهی های من/ کلیک بر روی آگهی مورد نظر خود/ پیشنمایش در پایین صفحه اگر مورد مشابهی وجود داشته باشد به شما نمایش می دهد.
h1