آموزشی

درصورت مفقود شدن ساعت هوشمند

مفقود شدن ساعت هوشمند

مفقود شدن ساعت هوشمند یا به سرقت رفتن وسایل های هوشمند میتواند استرس زیادی را به ما وارد کند.این روزها، هیچ چیز در دنیا وجود ندارد که انجام آن کاملاً غیرممکن باشد، به خصوص وقتی در مورد فناوری صحبت می کنیم. صرف نظر از اینکه ساعت هوشمند شما چقدر هوشمند است، همیشه چیزی هوشمندتر در افق وجود دارد! و مانند هر چیز دیگری، هیچ دستگاه تکنولوژیکی کامل نیست – اما ساعت‌های هوشمند ویژگی‌های باورنکردنی مانند ردیابی را ارائه می‌دهند.

اگر ساعت هوشمند دارای GPS داخلی باشد، از طریق بلوتوث به تلفن هوشمند و گاهی اوقات اگر به شبکه WiFi متصل باشد، می توانید آن را ردیابی کنید و باعث جلوگیری از مفقود شدن ساعت هوشمند شوید . تنظیمات مختلف حریم خصوصی را در ساعت هوشمند یا از طریق برنامه همراه در تلفن هوشمند خود بررسی کنید تا خدمات موقعیت مکانی موجود را تنظیم کنید.

قابلیت ردیابی ساعت هوشمند ویژگی ای است که برای اکثر افراد جذاب است. این به شما امکان جلوگیری از گم شدن ساعت هوشمند را می دهد، خواه نابجا یا دزدیده شده باشد. اگر ساعت هوشمند شما دارای GPS داخلی (سیستم موقعیت یاب جهانی) است، می توانید از آن برای ردیابی موقعیت مکانی فرزندتان نیز استفاده کنید. نقطه ضعف عملکرد ردیابی این است که مجرمان نیز می توانند از آن برای نظارت بر شما استفاده کنند.

دلیل این نگرانی این است که اطلاعات شخصیمان در این دستگاه های هوشمند قرار دارد، در صورت مفقود شدن ممکن است عواقب های زیادی داشته باشد. قبل از هر چیزی باید خونسردی خود را حفظ کنید.

مزایای دستگاه های هوشمند این است که تا زمانی که روشن و به اینترنت متصل هستند راحتتر باعث پیداکردن ساعت هوشمند میشودساعت هوشمند

 شما میتوانید از اپلیکیشن find my device برای “پیدا کردن ساعت هوشمند” استفاده خود استفاده کنید با استفاده از این ابزار اگر ساعت هوشمند به وای فای یا اینترنت گوشی متصل شود موقعیت آن را میتوانید مشخص کنید.

ایتدا باید وارد سایت android.com/find شوید سپس وارد حساب کاربری شده در آنجا اگر دستگاه دیگری به ساعت هوشمند متصل بود روی آن کلیک کنید تا موقعیت آن را ببینید.

ساعت هوشمند

آیا می توانید ساعت هوشمند گم شده را ردیابی کنید؟

می توانید ترس از گم شدن ساعت هوشمند خود را تصور کنید و نمی دانید کجا به دنبال آن بگردید. خوشبختانه، اگر از برنامه Galaxy Wearable استفاده کنید، همیشه می توانید آن را پیدا کنید . برنامه ای که استفاده می کنید همیشه بسته به برند ساعت هوشمند متفاوت است.برنامه Galaxy Wearable را روی گوشی هوشمند خود نصب کنید و سپس با استفاده از بلوتوث، آن را به ساعت هوشمند خود پیوند دهید. دو نکته در مورد برنامه وجود دارد:

 • تنظیمات و ویژگی های برنامه تنها زمانی در دسترس شما هستند که ساعت هوشمندتان به تلفن همراهتان متصل باشد.
 • برای اینکه ویژگی‌های برنامه کار کنند، باید یک اتصال پایدار بین ساعت هوشمند و دستگاه تلفن همراه شما وجود داشته باشد.

یکی دیگر از گزینه های برنامه Find My app است که محصول اپل است. هنگامی که تلفن خود را به ساعت هوشمند Apple خود پیوند می دهید، تلفن شما به طور خودکار برنامه را فعال می کند. دو راه برای این کار وجود دارد:

 • به برنامه Find My بروید و در لیست دستگاه‌ها، ساعت هوشمند خود را انتخاب کنید. روی صدا ضربه بزنید تا بتوانید صدای ساعت خود را از هر جایی که در محل نابجا بوده است بشنوید. خوبی برنامه Find My این است که حالت گم شده ای دارد که می توانید تمام اطلاعات شخصی خود را از هر کجا که هستید ردیابی، قفل یا پاک کنید.
 • جدیدترین ویژگی برنامه Find My این است که اکنون می توانید یک دستگاه گم شده را حتی زمانی که به Wi-Fi یا LTE متصل نیستید پیدا کنید. می توانید این کار را با استفاده از بلوتوث انجام دهید تا هر دستگاه دیگری را که در نزدیکی شما قرار دارد پیدا کنید.
گم شدن لپتاپ
در صورت گم شدن لپتاپ

طریقه ثبت آگهی مفقود شدن ساعت هوشمند در سایت گمگشته

-ابتدا وارد وب سایت گمگشته می شویم (برای وارد شدن به سایت گمگشته کلیک کنید)

طریقه ثبت آگهی مفقودی بیمه نامه خودرو  در سایت گمگشته

– پس از ورود به سایت ، بالای سمت چپ تصویر دکمه قرمز رنگ ثبت آگهی مشاهده می شود ، روی آن کلیک میکنیم .

 با صفحه ورود کاربر روبرو میشویم که در ابندا در باکس سمت چپ می بایست بصورت راگان ثبت نام کنید.

طریقه ثبت آگهی مفقودی بیمه نامه خودرو  در سایت گمگشته

-پس از وارد کردن اطلاعات خواسته شده برای شما پیامکی حاوی کد ورود ارسال می شود .

با وارد کردن آن شما به صفحه ثبت آگهی ورود پیدا می کنید

طریقه ثبت آگهی مفقودی بیمه نامه خودرو  در سایت گمگشته

-دراین مرحله در بالای صفحه متن :” مشاهده راهنمای ثبت آگهی ” قابل مشاهده می باشد.

 میتوانید فیلم آموزشی مربوظ به ثبت آگهی را مشاهده نمایید یا به ترتیب زیر پیش برید :

 • ابتدا نوع آگهی خود را مشخص کنید.
 • سپس عنوانی برای آن بنویسید.
 • موقعیت خود را مشخص کنید که در کدام استان و شهر می باشید
 • یا با نقشه موقعیت خود را مشخص کنید.
 • تصویری بارگذاری (آپلود) کنید تا بهتر بتوانید چیزی که گم کرده یا پیداکرده اید را پیدا کنید.
 • در صورت لزوم توضیحی بنویسید تا افراد دیگر بهتر متوجه شما شوند.
 • و در آخر آگهی خود را ثبت کنید.

ساعت هوشمند

در روش دیگر درصورت مفقود شدن ساعت هوشمند یا به سرقت رفتن آن باید آن را در حالتن lost قرار داده، در این حالت یک پیغام به همراه یک شماره تلفن ظاهر میشود که  اطلاعات کامل پاک می شود.

اگر ساعت به وای فای اینترنت متصل شود قفل می شود و ساعت از حالت دسترس خارج می شود  و برای دیگران قابل استفاده نمی باشد سپس شما باید رمز عبور خودرا تغییر دهید تا نتوانند به اطلاعات شما دسترسی پیدا کنند.

نتیجه

در این مقاله به شما نشان دادیم که چگونه ساعت هوشمند خود را  ردیابی کنید “مفقود شدن ساعت هوشمند” . شما همچنین مشاهده کردید که چگونه ممکن است شخص دیگری از ساعت هوشمند خود برای ردیابی شما استفاده کند، که این یک واقعیت ناگوار است.با این حال، ما همچنین به شما نکاتی را در مورد چگونگی جلوگیری از استفاده از ساعت هوشمند توسط مجرمان سایبری در این راه به شما ارائه کرده‌ایم.

منبع : https://sortatechy.com

bit.lyredirect.isshorturl.att.lyrb.gytinyurl.com
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا