آموزشی

اگر کارت پایان خدمت گم شود چه باید کرد؟

گمشدن کارت پایان خدمت

کارت معافیت سربازی و کارت پایان سربازی  یکی از مهم‌ترین مدارک شناسایی آقایان در ایران است. بنابراین در صورت گم شدن کارت پایان خدمت  و معافیت سربازی فوراً باید برای دریافت المثنی اقدام کرد. گام نخست برای گرفتن کارت المثنی، اعلام گم شدن کارت پایان خدمت است. سپس با مراجعه به دفاتر پلیس+۱۰ باید مراحل قانونی آن را طی نمایید. در این مقاله به شرح کامل اقداماتی می‌پردازیم که پس از “گمشدن کارت پایان خدمت” یا معافیت سربازی باید انجام دهید. همچنین چگونگی انتشار آگهی مفقودی کارت معافیت سربازی را توضیح می‌دهیم.

گم شدن کارت پایان خدمت یا کارت معافیت سربازی

گم شدن کارت معافیت سربازی
گم-شدن-کارت-معافیت-سربازی

پس از “گمشدن کارت پایان خدمت” بهتر است پیش از هر اقدامی به جست‌وجوی آنلاین مدرک خود بپردازید تا از پیدا شدن احتمالی آن باخبر شوید. بنابراین پیش از چاپ آگهی گمشدن کارت پایان خدمت و کارت معافیت سربازی حتماً از این موضوع اطمینان پیدا کنید.

در مورد مدارک مفقودی مثل گواهینامه و شناسنامه این جست‌وجو از طریق سامانۀ پُست‌یافته یا ثبت‌احوال انجام می‌گیرد. اما در مورد گم شدن کارت پایان خدمت و گم شدن کارت معافیت سربازی این‌طور نیست. شما باید سریعاً به وب‌سایت «پلیس+۱۰» مراجعه کنید و در قسمت خدمات الکترونیک با وارد کردن مشخصات خواسته‌شده، از پیدا شدن یا نشدن کارت معافیت گم‌شده مفقودی خود اطمینان حاصل کنید. پس از آن، در صورت پیدا نشدن کارت مفقودی، باید برای گرفتن کارت معافیت سربازی المثنی و یا دریافت مجدد کارت پایان خدمت اقدام نمایید.

آگهی مفقودی کارت معافیت سربازی و کارت پایان خدمت

طبق قوانین جدید، برای دریافت کارت المثنی یا کارت معافیت سربازی المثنی، باید گواهی درج آگهی مفقودی کارت معافیت خود را ارائه دهید. البته ارائۀ قسمت بریده‌شدۀ آگهی “مفقودی کارت معافیت سربازی” در روزنامه‌های کثیرالانتشار نیز مورد قبول است. در این قسمت، توضیح جامعی دربارۀ شیوۀ ثبت آگهی مفقودی کارت معافیت سربازی و همین‌طور درج آگهی مفقودی کارت پایان خدمت می‌آوریم و در قسمت‌های بعد به مدارک دیگری می‌پردازیم که برای دریافت مجدد کارت پایان خدمت به آن نیاز دارید.

پس اگر درحال مطالعه این مطلب هستید کافیه روی لینک مورد نظر کلیک کنید تا به صفحه درخواست ثبت آگهی در وب سایت گم گشته هدایت شوید.لینک صفحه درخواست ثبت آگهی در وب سایت گم گشته: ثبت آگهی

طریقه ثبت آگهی گمشدن کارت پایان خدمت در سایت گمگشته

-ابتدا وارد وب سایت گمگشته می شویم (آگهی گواهی و مدارک گمشده)

گمگشته
نحوه-ثبت-اگهی-در-گمگشته

– پس از ورود به سایت ، بالای سمت چپ تصویر دکمه قرمز رنگ ثبت آگهی مشاهده می شود ، روی آن کلیک میکنیم و با صفحه ورود کاربر روبرو میشویم که در ابتدا در باکس سمت چپ می بایست بصورت رایگان ثبت نام کنید.

-پس از وارد کردن اطلاعات خواسته شده برای شما پیامکی حاوی کد ورود ارسال می شود و با وارد کردن آن شما به صفحه ثبت آگهی ورود پیدا می کنید.

گمگشته
نحوه-ثبت-اگهی-در-گمگشته

-دراین مرحله در بالای صفحه متن :” مشاهده راهنمای ثبت آگهی ” قابل مشاهده می باشد که میتوانید فیلم آموزشی مربوظ به ثبت آگهی را مشاهده نمایید یا به ترتیب زیر پیش برید :

 • ابتدا نوع آگهی خود را مشخص کنید.
 • سپس عنوانی برای آن بنویسید.
 • موقعیت خود را مشخص کنید که در کدام استان و شهر می باشید یا با نقشه موقعیت خود را مشخص کنید.
 • تصویری بارگذاری (آپلود) کنید تا بهتر بتوانید چیزی که گم کرده یا پیداکرده اید را پیدا کنید.
 • در صورت لزوم توضیحی بنویسید تا افراد دیگر بهتر متوجه شما شوند.
 • و در آخر آگهی خود را ثبت کنید.

نحوه گرفتن کارت المثنی پایان خدمت و کارت المثنی معافیت سربازی

پس از درج آگهی “مفقود کارت معافیت سربازی” در روزنامه کثیرالانتشار،‌ شما باید بعد از گذشت چهار ماه از تاریخ “مفقود شدن کارت پایان خدمت سربازی” و با در دست داشتن مدارک مورد نیاز شامل گواهی یا بریده آگهی چاپ‌شده به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس به‌علاوۀ دَه) مراجعه کنید و مراحل اداری آن را طی نمایید. مشمولین خارج از کشور برای دریافت پایان خدمت المثنی باید به سفارت جمهوری اسلامی ایران در کشور محل اقامت خود مراجعه نمایند و ‌مدارک لازم را تحویل دهند و فرم‌های لازم را پر کنند. پس از صادر شدن مجدد کارت سربازی، متقاضی باید آن را به صورت حضوری از محل سفارت دریافت کند.

همچنین به شما پیشنهاد می شود، مقاله مفقود شدن کارت ملی هوشمند را هم مطالعه کنید.

مدارک مورد نیاز برای گرفتن کارت المثنی معافیت سربازی و  المثنی کارت پایان خدمت

 1.  گواهی درج آگهی مفقودی کارت یا آگهی گم شدن کارت پایان خدمت در روزنامه کثیرالانتشار، در دو نوبت و به فاصلۀ یک ماه.
 2.  تکمیل برگۀ درخواست صدور کارت پایان سربازی  یا برگۀ شمارۀ یک به دست متقاضی
 3.  اصل و کپی کارت ملی
 4. اصل شناسنامه به همراه کپی از صفحۀ اول و صفحۀ توضیحات
 5.  عکس ۲×۳ تمام‌رخ متقاضی با زمینۀ سفید و پشت‌نویسی‌شده
 6. ارائۀ برگۀ شمارۀ دو یا برگ تعهد که به تأیید دفتر اسناد رسمی رسیده باشد.
 7.  لاشۀ کارت معیوب در صورت موجود بودن
 8.  پرداخت هزینه‌های صدور مجدد کارت معافیت سربازی

زمان صدور کارت المثنی معافیت سربازی و کارت المثنی پایان خدمت

مدت زمان لازم برای صدور مجدد کارت‌های هوشمند  معافیت سربازی بین سه تا هفت روز کاری است. المثنی کارت معافیت سربازی یا کارت پایان خدمت المثنی به نشانی محل سکونت شما ارسال می‌شود. بنابراین با توجه به میزان درخواست‌ها و منطقۀ پستی شما این زمان اندکی متغیر است. شما می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت پلیس+۱۰ از صدور کارت جدید خود مطلع شوید. همچنین پس از تحویل داده شدن آن به اداره پست می‌توانید با وارد کردن کد پیگیری از وضعیت آن مطلع شوید.

 

opizo.comshorturl.attinyurl.com
bit.lyrb.gycutt.ly

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا